Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ВСНАУсТ8/2014/7 (26)<.>
Загальна кількість знайдених документів : 39
Показані документи с 1 по 20
 1-20    21-39 
1.


   
    Вплив походження за батьком і лінійної належності на господарськи корисні ознаки корів [] / М. В. Гладій [и др.] // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 3-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бугаї-плідники--Відбір та оцінка
Кл.слова (ненормовані):
бугай-плідник, корова, лінія, молочна продуктивність, відтворна здатність, екстер’єр, тривалість господарського використання
Анотація: За основними селекціонованими ознаками екстер’єру, молочної продуктивності, відтворюва- льної здатності, тривалості та ефективності довічного використання корів встановлено значний рівень диференціації між групами напівсестер за батьком і різної лінійної належності, що засвідчує можливість результативної селекції через переважне використання бугаїв-поліпшувачів і плідників кращих заводських ліній. Міжгрупова різниця за окремими ознаками сягає до 89,6 %. Походження за батьком зумовлює 6,0-40,0 %, а належність до лінії чи спорідненої групи 3,2-34,1 % загальної фено- типової мінливості ураховуваних ознак. За порідною належністю помітну перевагу мають корови від плідників і з ліній голштинської та голштинізованого внутрішньопорідного типу (ГЧМ) української червоної молочної порід. Гірший прояв ознак – у тварин від бугаїв і з ліній англерської та жирномолочного внутрішньопорідного ти- пу (ЖЧМ) української червоної молочної порід. Тривалість та ефективність господарського викори- стання дочок бугаїв голштинської породи та ГЧМ не лише не поступаються, а навіть достовірно (P < 0,001) перевищують такі дочок бугаїв англерської породи та ЖЧМ.


Дод.точки доступу:
Гладій, М.В.; Полупан, Ю.П.; Базишина, І.В.; Полупан Н. Л., Безрутченко І. М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


    Бондарчук, Л. В.
    Екстер’єні особливості високопродуктивних корів української бурої молочної породи [] / Л. В. Бондарчук // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 11-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Породи--українська бура молочна
Кл.слова (ненормовані):
українська бура молочна порода, екстер‘єр, проміри, індекси,корови-рекордистки.
Анотація: Наведено результати досліджень з вивчення екстер’єрних особливостей високопродуктивних корів української бурої молочної породи. Виявлено ступінь взаємозв‘язку промірів ознак екстер‘єру та їх співвідношення у вигляді індексів та їх вплив на рівень молочної продуктивності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Горєлова, Вікторія Михайлівна.
    Оцінка корів української чорно-рябої молочної породи за складом молока [] / В. М. Горєлова // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 15-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Породи--Українська червона молочна--Селекція
Кл.слова (ненормовані):
корова, порода, молоко, білок, жир
Анотація: Викладено результати дослідження складу молока у корів української чорно - рябої молочної по - роди різних генотипів. Встановлено , що найкращі показники складу молока було отримано від корів датського генотипу . Їх молоко мало вищий вміст поживних речовин та було більш калорійним , ніж у корів інших груп .


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Іляшенко, Г. Д.
    Аналіз селекційно-генетичної ситуації у племінних стадах з розведення молочної худоби в Кіровоградській області [] / Г. Д. Іляшенко // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 19-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Молочне скотарство--Племінна справа
Кл.слова (ненормовані):
Інформаційна база даних, корова, молочні породи, продуктивність, відтворювальна здатність, успадковуваність, генетичні чинники.
Анотація: Обчислені та проаналізовані основні генетико-популяційні показники за українською червоною, чорно- та червоно-рябою молочними породами племінних господарств Кіровоградської області. Визначено вплив окремих генетичних і середовищних чинників на молочну продуктивність та відтворювальну здатність корів. Висвітлені методи поступального генетичного поліпшення тварин у заводських стадах.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


    Кацы, Г. Д.
    Структура волосяного покрова как тест для оценки темплоустойчивости скота [] / Г. Д. Кацы // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 25-27. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: ВРХ--Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
коровы, телята, волосы, теплоустойчивость.
Анотація: Доступность волос, несложность морфометрии и минимальная затрата средств дают возможность получать ценную информацию и с пользой использовать ее для оценки акклиматизационной способности крупного рогатого скота.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

6.


    Колесник, А. И.
    Особенности волосяного покрова абердин-ангусского скота при круглогодичном содержании на выгуле [] / А. И. Колесник, В. Г. Прудников, Г. Д. Кацы // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 27-31. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: ВРХ--Породи--абердин-ангуська
Кл.слова (ненормовані):
абердин-ангусская порода, волос, волосяной покров, сезонный диморфизм, половой диморфизм.
Анотація: В данной статье представлены результаты исследований волосяного покрова бычков и телочек абердин-ангусской и создаваемой украинской ангусской мясной пород при круглогодичном со- держании на выгуле в условиях Восточного региона Украины. Было установлено отличие волося- ного покрова исследуемых пород от других мясных пород скота по высокому содержанию пуха. Се- зонный диморфизм выражен ярко, но ни половых, ни межтиповых конституциональных различий не установлено.


Дод.точки доступу:
Прудников, В.Г.; Кацы, Г.Д.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


   
    Генетична структура популяцій української чорно-рябої та української червоно-рябої молочних порід за поліморфізмом QTL та STR маркерів [] / К. В. Копилов, А. В. Шельов, К. В. Копилова // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 31-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Генетика
Кл.слова (ненормовані):
локуси кількісних ознак, мікросателітні локуси, молекулярно-генетичні маркери, днк, qtl, str.
Анотація: Проведені дослідження генетичної структури двох порід великої рогатої худоби за п’ятьма структурними генами та 10 мікросателітними локусами. Отримані результати вказують на те, що розподіл алельних варіантів генів визначається особливостями формування генофонду кожної породи відповідно до напрямку продуктивності та історії створення.


Дод.точки доступу:
Копилов, К.В.; Шельов, А.В.; Копилова, К.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

8.


    Кузів, М. І.
    Залежність молочної продуктивності корів української чорно-рябої молочної породи від живої маси та віку при першому осіменінні [] / М. І. Кузів // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 37-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Породи--Українська чорно-ряба молочна порода
Кл.слова (ненормовані):
порода, жива маса та вік при першому осіменінні, молочна продуктивність.
Анотація: Дослідження проведені на тваринах української чорно-рябої молочної породи в ТзОВ «Молочні ріки» Сокальського і Бродовського відділень, племінному репродукторі «Селекціонер» Львівської об- ласті та племінному заводі «Ямниця» Івано-Франківської області. Встановлено, що молочна продуктивність корів залежить від їх живої маси при першому осіме- нінні. У племзаводі «Ямниця» найвищі величина надою та вихід молочного жиру були у корів жива маса яких при першому осіменінні становила 400-419 кг. У ТзОВ «Молочні ріки» Сокальського відді- лення найвищими ці показники були у корів, жива маса яких при першому осіменінні становила 420- 439 кг. У Бродовському відділенні між тварини, які при першому осіменінні мали живу масу 420-439 та 440 кг і більше, а в племрепродукторі «Селекціонер» ще і – 400-419 кг в досліджувані лактації за показниками молочної продуктивності вірогідної різниці не виявлено. Корови, які мали меншу живу масу при першому осіменінні, відповідно мали і нижчі показники продуктивності. У племзаводі «Ямниця» найвищі величина надою та вихід молочного жиру були у первісток, яких осіменили у віці 487-547 днів однак, вірогідну перевагу вони мали лише над тваринами, яких осіменили у віці 548-607 днів. За ІІ, ІІІ та кращу лактації між коровами, яких осіменили у різні вікові періоди за показниками молочної продуктивності вірогідної різниці не виявлено. У ТзОВ «Молочні ріки» Сокальського відділення величина надою та вихід молочного жиру за всі лактації були найни- жчими у корів, яких осіменили у віці 608 днів і більше, у Бродовському відділенні – у віці 548-607 і 608 днів і більше, у племрепродукторі «Селекціонер» - у віці до 487 і 608 днів і більше. Телиць української чорно-рябої молочної породи в західному регіоні України доцільно осіменяти у віці 487-547 днів, або 16-18 місяців при досягненні ними живої маси 400 кг.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

9.


    Левченко, І. В.
    Продуктивність корів сумського внутрішньопородного типу української чорно-рябої молочної породи в залежності від типів їх стресостійкості [] / І. В. Левченко // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 41-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Породи--Українська чорно-ряба
Кл.слова (ненормовані):
стрес, стресостійкість, адаптаційна спроможність, гомеостаз, продуктивність, якість продукіїі, внутрышньопородний тип
Анотація: Узагальнена інформація про залежність стресостійких типів корів сумського внутрішньо породного типу української чорно-рябої молочної породи на продуктивність та технологічні власти- вості молока.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

10.


    Лобода, В. П.
    Лінійна класифікація корів української червоно-рябої молочної породи північно-східного регіону за екстер’єрним типом [] / В. П. Лобода // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 46-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Генетика
Кл.слова (ненормовані):
українська червоно-ряба молочна, лінійна класифікація, тип, екстер’єр
Анотація: Проведені дослідження з вивчення екстер’єрного типу корів-первісток української червоно- рябої молочної породи у господарствах Північного Сходу України. Використання в системі оцінки племінної цінності тварин молочної худоби методику лінійної класифікації дозволило на високому рівні об’єктивності та достовірності оцінити підконтрольні стада за екстер’єрним типом. За ре- зультатами досліджень встановлено, що корови-первістки піддослідних стад відрізняються за загальною оцінкою типу з достовірно вищими показниками (83,9 бала) у тварин племінного заводу “Пісківське”. Низька оцінка та висока мінливість окремих описових лінійних ознак свідчить про необхідність спрямованого добору та підбору тварин за екстер’єрним типом.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

11.


    Нагорнюк, Т. А.
    Особливості генетичної структури різновікових груп білого товстолобика [] / Т. А. Нагорнюк // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 51-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рибництво--Товстолобик--Селекція
Кл.слова (ненормовані):
білий товстолобик, генетико-біохімічні маркери, генетична структура, алелі, генотип, гетерозиготність.
Анотація: Досліджено генетичну структуру різновікових груп білого товстолобика за використання генетико-біохімічних маркерів – Рralb, EST, MDH, МЕ, СА. У однорічок білого товстолобика високий фактичний рівень гетерозиготності виявлено за локусом EST (76,7 %), у дворічок за локусами EST (75 %) і СА (66,7 %). Рівень середньої гетерозиготності на локус у групі трирічок становив 77,2 % проти 50,2 % очікуваного. Значення генетичних відстаней у різновікових груп білого товстолобика становили між групами дво- і трирічок (DN=0,015), групами одно- і трирічок (DN=0,028), групами од- но- і дворічок (DN=0,043).


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

12.


    Піддубна, Л. М.
    Молочна продуктивність та відтворна здатність корів української чорно-рябої молочної породи провідних племзаводів північно- поліського регіону [] / Л. М. Піддубна // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 55-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Породи--Українська чорно-ряба молочна порода
Кл.слова (ненормовані):
молочна продуктивність, відтворна здатність, частка голштинської спадковості, сила впливу, кореляція.
Анотація: Встановлено, що між молочною продуктивністю та відтворною здатністю корів-первісток української чорно-рябої молочної породи існує обернена кореляційна залежність. Підвищення надоїв молока за лактацію на 1000 кг супроводжується збільшенням тривалості сервіс-періоду на 16-28 днів і зниженням коефіцієнта відтворної здатності на 0,03-0,05. Вплив генотипових факторів на показники відтворної здатності незначний – від 1,9 до 12 %.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

13.


    Підпала, Т. В.
    Вплив живої маси корів-матерів на ріст бугайців різних порід [] / Т. В. Підпала, Н. В. Гребенюк // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 59-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бугайці--селекція
Кл.слова (ненормовані):
корови, бугайці, ріст, жива маса, приріст, вирощування
Анотація: Викладено результати досліджень впливу живої маси корів-матерів на живу масу бугайців при народженні та інтенсивність їх росту. Встановлено, що від матерів з середньою і високою живою масою отримано бугайців з більшою живою масою, але нижчими показниками інтенсивності росту.


Дод.точки доступу:
Гребенюк, Н.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

14.


    Піщан, С. Г.
    Продуктивні якості корів на ранній стадії післяродового періоду [] / С. Г. Піщан, Л. О. Литвищенко // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 63-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Акушерство, гінекологія
Кл.слова (ненормовані):
корова, вік у лактаціях, разовий дій, дні лактації, сервіс-період, неплідні дні, телята
Анотація: Викладені результати наукових досліджень відтворної функції голштинських корів різного їх віку та високих добових удоїв на ранній стадії лактопоезу та штучній стимуляції охоти і синхроніза- ції овуляції. Встановлено, за добових удоїв на рівні 46 кг на відтворна функція тварин знижується, ось тому період від отелення до запліднення сягає 210 діб, а неплідний період перевищує 150 діб. Внаслідок чого від кожної корови на промисловому комплексі щорічно недотримують 0,47 голів телят.


Дод.точки доступу:
Литвищенко, Л.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

15.


    Понько, Людмила Петрівна.
    Морфологічні та функціональні властивості вимені тварин різних ліній української чорно-рябої молочної породи [] / Л. П. Понько // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 68-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Породи--Українська чорно-ряба молочна порода
Кл.слова (ненормовані):
українська чорно-ряба молочна порода, лінія, корови, вим’я, проміри, машинне доїння, молоковіддача
Анотація: Розвиток вимені та його якісна характеристика – найважливіші показники, за якими судять про придатність корів до машинного доїння. З цією метою визначають форму, розміри, величину вим’я, розміщення дійок (морфологічні ознаки), тривалість та інтенсивність доїння, одночасність видоювання, рівномірність розвитку (індекс вим’я) чвертей (функціональні властивості). Дослідження проведені на коровах української чорно-рябої молочної породи в умовах ДП ДГ «Па- січна» Старосинявського району Хмельницької області. Досліджувався вплив ліній на морфологічні та функціональні ознаки вим’я корів. Вивчення морфологічних особливостей вим’я корів проводили шляхом взяття промірів молочної залози, функціональні властивості вим’я вивчали за інтенсивні- стю молоковіддачі. Встановлено, що корови ліній Бутмейке 1450228.3 та Валіанта 1650414.73 переважали своїх ровесниць ліній Р. Соверінга 198998 та С.Т. Рокіта 252803 за обхватом вим’я на 6-6,6 см (Р<0,05), довжиною – на 3,5(Р<0,05) та 3,8 см (Р<0,01), за шириною вим’я – на 2,5-2,7 см (Р<0,05). За іншими промірами вірогідної різниці між тваринами різних ліній не виявлено. Найкращий надій за добу мали тварини лінії Бутмейке 1450228.63, вони переважали своїх ро- весниць на1,9-3,5 кг (Р<0,05).За швидкістю молоковіддачі та індексом вим’я між тваринами різних груп різниця була несуттєвою. Аналіз морфо-функціональних властивостей молочної залози показує, що корови української чорно-рябої молочної породи в основному мали чашо- та ванноподібну форму вим’я, воно було добре розвинене в довжину і ширину, частки рівномірно розвинені, дійки циліндричної форми. У цілому, корови української чорно-рябої молочної породи у сукупності морфологічних та функціональних ознак вим’я, відповідали молочному типу продуктивності. Розвиток вим’я піддослідних тварин задовольняє сучасні вимоги машинного доїння.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

16.


    Пушкар, І.В.
    Вплив методів підбору на молочну продуктивність корів української бурої молочної породи [] / І.В. Пушкар // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 72-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Породи--українська бура молочна
Кл.слова (ненормовані):
українська бура молочна порода, лінія, підбір, надій
Анотація: Проведено моніторинг різних варіантів підбору при удосконаленні стада з розведення української бурої молочної породи за показниками молочної продуктивності. Встановлено, що українська бура молочна порода достатньо структурована за генеалогічними формуваннями, які диференці- йовані за ознаками молочної продуктивності. За результатами оцінки виявлено кращі варіанти підбору як при внутрішньолінійному розведенні, так і при міжлінійних кросах. Повторне застосування найбільш вдалих варіантів підбору та відмова від малоефективних буде сприяти нарощуванню генетичного потенціалу молочної продуктивності бурої худоби.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

17.


    Савчук, О. В.
    Оцінка росту та розвитку молодняку в молочний період [] / О. В. Савчук, Н. В. Щербатюк // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 75-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Телята--вирощування
Кл.слова (ненормовані):
молодняк, бугайці, годівля, вік, проміри, жива маса.
Анотація: Наведено результати досліджень онтогенезу тварин молочного періоду. У статті розгляну- то особливості росту та розвитку бугайців українських чорно-рябої, червоно-рябої молочних порід від народження до 6-місячного віку. Встановлено, що тварини української чорно-рябої молочної породи були високоногими та вузькотілими, а української червоно-рябої молочної породи – з добре розвиненою грудною кліткою.


Дод.точки доступу:
Щербатюк, Н.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

18.


    Сухарлев, В. А.
    Особенности мясной продуктивности валушков украинской популяции романовской породы овец разных конституционально-продуктивных типов [] / В. А. Сухарлев, К. И. Яковлев // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 77-81. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Вівчарство--Продуктивність
Кл.слова (ненормовані):
овцы украинской популяции романовской породы, валушки, мясная продуктивность, конституционально-продуктивные типы
Анотація: Представлены материалы о мясной продуктивности валушков украинской популяции романовской породы овец разных конституционально-продуктивных типов.


Дод.точки доступу:
Яковлев, К.И.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

19.


    Федорович, В. В.
    Вміст мікроелементів у молоці корів молочних і комбінованих порід в умовах західного регіону України [] / В. В. Федорович, Н. П. Бабік // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 82-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Молочне скотарство--Склад молока
Кл.слова (ненормовані):
порода, лактаційний період, молоко, мідь, марганець, цинк, залізо, кобальт, свинець, кадмій, хром.
Анотація: У статті наведено результати досліджень щодо вмісту окремих мікроелементів у молоці корів молочних та комбінованих порід. Встановлено, що у тварин української чорно-рябої молочної породи вміст у молоці Cu, Mn та Cd найвищим був на 2-3 місяці лактації, а Zn, Fe, Co, Pb та Cr – на 8-9 місяці. У корів української червоно-рябої молочної породи на 2-3 місяці лактаційного періоду спо- стерігався найвищий вміст у молоці Cu, Mn та Cd, на 8-9 місяці – Zn, Fe, Co, Pb та Cr. Тварини чер- воної польської породи характеризувалися найвищим вмістом у молоці на 2-3 місяці лактації Mn, Fe та Pb, на 5-6 місяці – Cd, на 8-9 місяці – Cu, Zn, Co та Cr. У молоці корів айрширської породи найви- щий вміст Cu, Mn, Pb та Cd спостерігався на 2-3 місяці лактаційного періоду, Zn, Fe, Co та Cr – на 8-9 місяці. Піддослідні тварини бурої карпатської породи відзначалися найвищим вмістом у молоці Mn на 2-3 місяці лактації, Cu, Pb і Cr – на 5-6 місяці та Zn, Fe, Co і Cd – на 8-9 місяці. Дещо інша картина спостерігалася у корів симентальської породи. Найвищий вміст у молоці Cu і Mn у них був на 2-3 місяці лактації, Co – на 5-6 місяці, а Zn, Fe, Pb, Cd і Cr – на 8-9 місяці.


Дод.точки доступу:
Бабік, Н.П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

20.


    Хмельничний, Л. М.
    Генотипові та паратипові чинники впливу на ознаки молочної продуктивності корів української чорно –рябої молочної породи [] / Л. М. Хмельничний, В. В. Вечорка // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Тваринництво" : науково-методичний журнал. - 2014. - N 7 (26). - С. 87-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: ВРХ--Породи--Українська чорно-ряба молочна порода
Кл.слова (ненормовані):
українська чорно-ряба молочна порода, бугаї-плідники, генотип, племінна цінність
Анотація: Встановлено, що рівень молочної продуктивності корів української чорно-рябої молочної породи заводського стада залежить від низки генотипових та паратипових чинників. На величину надою за лактацію і вміст жиру в молоці корів-первісток та повновікових тварин достовірний вплив серед паратипових чинників справляють – рік та сезон народження й отелення тварин, а серед геноти- пових – племінні цінність батька, лінія батька та матері, селекційні індекси та стандартизована племінна цінність батьківських предків, урахування яких у процесі добору та підбору буде сприяти ефективній селекції стада та породи.


Дод.точки доступу:
Вечорка, В.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 1-20    21-39 
 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.